YarenFM.NET – Sohbet, Radyo Sohbet, Chat, Muhabbet, Mobil > Haberler > Öğretmenler, Ögretmenler Gününe Özel MEB’den Atama Müjdesi Bekliyor

Öğretmenler, Ögretmenler Gününe Özel MEB’den Atama Müjdesi Bekliyor

Öğretmenler Gününe Özel MEB’den Atama Müjdesi

YarenFm.NeT olarak tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Öğretmenler günü dolayısıyla öğretmenlerimizin sorunlarının çözülmesi ve aday öğretmenlerimizin atanmaları hakkında Milli Eğitim Bakanlığından bir müjde bekliyoruz

24 Kasım öğretmenler günü Türkiye genelinde görev yapan milyonlarca öğretmeni onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Ancak öğretmenlerimiz ve aday öğretmenlerimiz bu günlerde mutlu ve coşkulu olmaları gerekirken yaşadıkları sorunlardan ve atanamama durumlarından dolayı hüzün yaşıyorlar.

Sadece 24 Kasım Öğretmenler Gününe özel olarak değil her zaman öğretmenlerimizin yarenfm.net olarak yanında oluyoruz. Bugünkü yazımızda öğretmenlerimizin ve aday öğretmenlerimizin sorunlarını gündeme getiriyor Milli Eğitim Bakanlığından müjde talep ediyoruz.

ÖĞRETMENLERİMİZİN MAĞDURİYETLERİ

Bilindiği gibi Türkiye genelinde milyonlarca öğretmenimiz görev yapıyor. Öğretmenlerimiz yaşadıkları sorunlara göğüs gererek hiç bir zaman yaptıkları görevi eksik bir şekilde gerçekleştirmiyor her zaman geleceğe yeni neferler hazırlamaya devam ediyorlar. Ancak öğretmenlerimiz bu görevlerini yerine getirirken yaşadıkları sorunların da Bakanlık tarafından ortadan kaldırılmasını talep ediyor. Mevcut durumda görev yapan öğretmenlerimiz Bakanlıktan ücretli öğretmenlik, sözleşmeli öğretmenlik, performans kriteri, 20 bin atama ve maaşlar hakkında yaşadıkları sorunların çözülmesini talep ediyorlar.
ADAY ÖĞRETMENLERİMİZİN TALEPLERİ

Bunun yanı sıra bugün coşkulu olması gereken aday öğretmenlerimiz atama sorunların dolayı bugünü hüzünlü bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Aday öğretmenlerimiz atama mağduriyetlerini her fırsatta duruyorlar. Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklamalarına göre 81 bin öğretmen açığı var ancak sendikalara göre bu açık 100 bin civarında. Ayrıca bu açık İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından ücretli öğretmen alım ilanlarının yayımlanması ile kapatılmaya çalışılıyor. Aday öğretmenlerimiz bu açığında ücretli öğretmenlikle değil kadrolu bir şekilde atama ile giderilmesini talep ediyorlar. Bunun yanı sıra aday öğretmenlerimiz, Maliye Bakanı tarafından açıklanan 2018 bütçesi onaylandığında gelecek yıl 20 bin öğretmen ataması yapılmasına ilişkin bu atama sayısının 40 bin olmasını istemektedirler.

ÖĞRETMENLERİMİZİN MAĞDURİYETLERİNİ HER ZAMAN GÜNDEME GETİRECEĞİZ

Bir kez daha Yarenfm.Net olarak tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor ve öğretmenlerimizin mağduriyet ve taleplerini gündeme getireceğimizi belirtiyoruz.
Okuyucu Yorumları ( 0 )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Linkler

Sosyal Ağ

DUYURULAR

Duyuru : YarenFM.Net Kaliteli Chat ve Sohbet Portalıdır :) Yüzlerce insanın aynı anda radyo dinledigi aynı zamanda sohbet ettigi sanal dünyanın en kaliteli radyosu YarenFm.Net

Chat Sohbet Odaları Sohbet Muhabbet