YarenFM.NET – Sohbet, Radyo Sohbet, Chat, Muhabbet, Mobil > Haberler > 2018 YKS Sınav ve Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2018 YKS Sınav ve Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2018 YKS Sınav ve Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

yarenfm.Net olarak 2018 yılında üniversiteye geçişlerde uygulanacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına (YKS) ilişkin detayları haberimizde paylaşıyoruz.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) üniversite hayali kuran milyonlarca öğrenci ve veli tarafından takip ediliyor. Özellikle sınav sisteminin değişmesi ve yerine başka bir sistemin getirilmiş olması adayların yaşanan gelişmeleri daha dikkatli takip etmesine neden oluyor.

2018 yılında gerçekleştirilecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı başvuru ve sınav tarihlerine ilişkin açıklanan tüm detayları haberimizde derledik.2018 YKS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezini tarafından yayımlanan 2018 sınav takvimine göre, 2018 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları, 1 Mart tarihinde başlayacak ve 21 Mart tarihinde sona erecek. 2018 YSK’de, 1. Oturum (TYT), ikinci oturum ve yabancı dil oturumu olmak üzere üç oturum gerçekleştirilecek. ÖSYM tarafından açıklanan 21 günlük başvuru süresini kaçıran adaylar ise 4 Nisan’da geç başvuru tarihinde başvurularını yapabilecekler.

YÜKSEK ÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden açıkladığı sınav takviminde YKS’de üç oturum gerçekleştirilecek. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavının (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testine adaylar, 23 Haziran Cumartesi günü girecekler. 24 Haziran Pazar günü ise adaylar YKS ikinci oturumu ve dil oturumu sınavlarına girecekler.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezini tarafından yayımlanan 2018 sınav takviminde yer alan bilgilere göre, 2018  Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihinde ilan edilecek.

 Okuyucu Yorumları ( 0 )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Linkler

Sosyal Ağ

DUYURULAR

Duyuru : YarenFM.Net Kaliteli Chat ve Sohbet Portalıdır :) Yüzlerce insanın aynı anda radyo dinledigi aynı zamanda sohbet ettigi sanal dünyanın en kaliteli radyosu YarenFm.Net

Chat Sohbet Odaları Sohbet Muhabbet